ПРЕМИЈЕРУ ВИШКОВИЋУ УРУЧЕН ОРДЕН СВ. КРАЉА ДРАГУТИНА

Предсједнику Владе Републике Српске Радовану Вишковићу данас је уручен Орден Светог краља Драгутина-преподобног Теоктиста за оданост својој цркви и несебичну хришћанску љубав, труд и жртву приликом обнове Храма светог преподобног мученика ђакона Авакума у Дрињачи код Зворника.​Вишковићу је орден уручио Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије на крсној слави овог храма.

ОСВЕЋЕЊЕ У СРПСКО-РУСКОМ МАНАСТИРУ СВ. АЛЕКСАНДРА НЕВСКОГ У УГЉЕВИКУ

Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије изјавио је након данашњег освећења конака у српско-руском Манастиру светог Александра Невског у Угљевику да су Срби и Руси браћа по свему.

Епископ Фотије: ПОРОДИЦА - ТЕМЕЉ ДРУШТВА

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је вечерас празнично вечерње богослужење у Манастиру Свете Петке у Бијељини и у бесједи бројним окупљенима на овом молитвеном сабрању позвао на очување породица и дјеце од разних искушења данашњице.

Страна 8 од 37