ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ЗА ВАВЕДЕЊЕ СЛУЖИО У ТЕСЛИЋУ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
У недељу, 4. децембра, када наша света Српска Православна Црква молитвено прославља успомену на Ваведење Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ зворничко—тузлански господин Фотије служио је свету архијерејску Литургију у Теслићу.

На светој Литургији, у Храму светог пророка Илије, Епископу Фотије су саслуживали архијерејски намјесник теслићки протојереј-ставрофор Миладин Вуковић, протојереји-ставрофори Недељко Анђелић и Маринко Јокић, протођакон Лазар Илић и ђакон Стефан Клисарић.

Бесједећи о увођењу Пресвете Богородице у дио храма у који је улазио само Првосвештеник, владика Фотије се осврнуо на Свету тајну причешћа, али и на васпитање дјеце. Такође је поменуо да је Стари храм мајка свих цркава у Теслићком намјесништву, као и да је битно поред духовног исто тако материјално обнављање наших светиња.

Након литургијског сабрања заједничарење је настављено за трпезом љубави.

ВАВЕДЕЊЕ ТЕСЛИЋ БОЖИЋНИ ПОСТ