ЛИТИЈА И ПОМЕН ПОГИНУЛИМ БОРЦИМА У ЛОПАРАМА

У поводу крсне славе општине Лопаре служен је и помен за 242 погинула борца Војске Републике Српске из ове мајевичке општине.

ЖИВОНОСНИ ИСТОЧНИК / СЛАВА ЕПАРХИЈЕ ЗВОРНИЧКО-ТУЗЛАНСКЕ

Изабраној од свих родова, Владичице Богородице, која нам благодатну помоћ јављаш, похвалне песме Ти певамо ми слуге Твоје Богородице. А Ти, као Преблага Мати Божија, излиј на нас велику и богату милост Твоју, болести наше исцели и тугу ублажи, да Те благодарствено призивамо: Радуј се, Владичице наша, која Живоносни Источник на верне изливаш! (Кондак 1.)

Епископ Фотије: ЧИТАВА ТВОРЕВИНА ЋУТИ НАД ТАЈНОМ ПОГРЕБЕЊА ХРИСТОВОГ

ИЗНОШЕЊЕ ПЛАШТАНИЦЕ И ЈУТРЕЊЕ ВЕЛИКЕ СУБОТЕ​На Свети и Велики Петак, када се молитвено сјећамо страдања Христовог и Његовог Распећа, богослужио је Његово Преосвештенство епископ зворничко - тузлански г. Фотије у храму Светог Георгија у Бијељини.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: НЕБЛАГОСЛОВЕНИМ ЖИВОТОМ И МИ ИЗДАЈЕМО ХРИСТА

Стихови на свето прање ногу ученицима:На вечери пере ноге ученицима Бог, чија је нога некада навече Едемом ходила. Стихови на Тајну вечеру:Двојака вечера се поставља: Пасха законита, и Пасха нова – крв и тело Господње. Стихови на чудесну молитву:Молиш се Христе, и на лицу страхота: зној као капље крви, молитвом хваташ непријатеља да смрт заиста уништиш. Стихови на издајство:Зашто вам требаху ножеви, зашто коље, варалице народа, против Онога који је хтео да умре ради спасења света?

Страна 12 од 37