СЛАВА МАНАСТИРА ПОПОВО ПОЉЕ: САБОР СВ. АРХАНГЕЛА ГАВРИЛА

Србима је потребно да се окупљају, поготово на светим богослужењима и онда ће нас Бог и Црква водити којим путем треба да идемо и шта нам је чинити. Земаљски интереси иду земаљском логиком, широким путем како се каже у Јеванђељу. А Црква кас непрестано позива, кроз богослужења, молитву, пост и подвиг, да идемо уским путем спасења. Многи би рекли, зар није лакше ићи широким путем. Јесте, али то, често, није добар пут и не води спасењу, рекао је јуче Епископ Фотије у свом обраћању поводом крсне славе манастира у Поповом Пољу код Брчког.

Фото: Епархија зворничко-тузланска
На празник Светог архангела Гаврила манастир у Поповом Пољу код Брчког је прославио своју крсну славу.

У поподневним часовима се сабрао велики број православних Срба око, засад првог и јединог, манастира на подручују Брчко Дистрикта да дочека свог Епископа, те заједно са њим учини трократни литијски опход са крстом, литијама и иконама.

''Србима је потребно да се окупљају, поготово на светим богослужењима и онда ће нас Бог и Црква водити којим путем треба да идемо и шта нам је чинити. Земаљски интереси иду земаљском логиком, широким путем како се каже у Јеванђељу. А Црква нас непрестано позива, кроз богослужења, молитву, пост и подвиг, да идемо уским путем спасења. Многи би рекли, зар није лакше ићи широким путем. Јесте, али то, често, није добар пут и не води спасењу'', рекао је Епископ Фотије у свом обраћању поводом крсне славе манастира у Поповом Пољу.

По завршетку литије, освештани су славски дарови, а затим и сломљен славски колач са овогодишњим кумом, Младеном Ђерковићем из Београда.

У наставку је организована свечана академија у порти манастира са богатим културно умјетничким програмом којој су присуствовали многи представници политичког живота из Брчког, Бијељине и сусједни општина.

Између осталих наступила је и Милица Досковић, први сопран опере Српског народног позоришта из Новог Сада. Милица је отпјевала пјесму ''На светог Стефана рођена'' по тексту Преосвећеног владике Фотије, а у наставку и свима познату родољубиву пјесму ''Не знам'' за коју је текст написао Горан Витић.

Даље смо могли да чујемо и видимо хор ''Свети Серафим Саровски'' из Зрењанина, КУД ''Јоцо Савић'' Илићка и Етно групу ''Босиљак''.

Домаћин славе, свештеник Кристијан Ђокић, са кумом и вјерним народом потрудио се и уприличио трпезу љубави за све присутне.

САБОР СВЕТОГ АРХАНГЕЛА ГАВРИЛА МАНАСТИР ПОПОВО ПОЉЕ ХРАМОВНА СЛАВА ГРАДОНАЧЕЛНИК ЉУБИША ПЕТРОВИЋ СИНИША МИЛИЋ ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ