СРЕТЕЊЕ ГОСПОДЊЕ - Епископ Фотије (1992) - ВИДЕО

Те 1992. године јеромонах Фотије, сабрат Манастира Ковиљ, а данас Епископ зворничко-тузлански, говори на тему Сретења Господњег у серијалу Буквар Православља који је сниман у продукцији ТВ Нови Сад.

БРЧКО - РЕЧ ЕПИСКОПА ФОТИЈА НА ДАН РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

Прослава Дана Републике Српске у Брчко ДистриктуНизом манифестација у протекла два дана у Бањалуци и у свим општинама и градовима Републике Српске свечано је обиљежен Дан Републике. ​Девети јануар се слави као Дан Републике Српске јер је тог датума 1992. године настала под првобитним називом Република српског народа у БиХ.

Саопштења и бесједе

БЕСЈЕДА ЕПИСКОПА ФОТИЈА - 100 ГОД. ЧАСОПИСА „ГЛАС ЦРКВЕ“

Епархија шабачка, поводом сто година од покретања часописа „Глас Цркве“, организовала је 28. децембра 2023. године, научни скуп „Сто година часописа Глас Цркве (1923-2023)“.Након поздравног слова Епископа Јеротеја, сабрању се обратио Епископ Фотије, који је са присутнима поделио своје искуство на пољу рада у издаваштву и црквеној периодици, упоређујући потребу Цркве у поратној Далмацији и данас у Епархији зворничко-тузланској.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: НАШИ ТЕМЕЉИ СУ ИСТИ КАО У СРБИЈИ

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: НАШИ ТЕМЕЉИ СУ ИСТИ КАО У СРБИЈИ – немањићки, светосавски, посвећени Богу и вери православнојУ Саборном храму посвећеном данашњем празнику Рођењу Пресвете Богородице – Мале Госпојине у Зворнику Његова светост патријарх српски Порфирије служио је данас Свету архијерејску литургију. Његова светост патријарх српски Порфирије први је патријарх који је, након 90 година, служио Свету архијерејску литургију у Зворнику. ​Након литургије обављен је чин освећења Саборног храма, а потом славски обред поводом прославе храмовне славе.

Саопштења и бесједе

Епископ Фотије - ПОУЧАВАЈМО ДЕЦУ ПРИМЕРИМА ИЗ ЖИТИЈА СВЕТИХ (ВИДЕО)

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског г. Фотија данас је у Епархијском културном центру у Бијељини, а у организацији Катихетског одбора Српске православне цркве у Републици Српској и Федерацији БиХ и Канцеларије за вјерску наставу Епархије зворничко-тузланске, одржано савјетовање за вјероучитеље Православне вјеронауке са простора наше Епархије. Домаћин сабрања, Преосвећени владика Фотије на почетку сабрања поздравио је све присутне уводним словом које у цијелости доносимо у наставку:

Саопштења и бесједе

ЕПИСКОП ФОTИЈЕ: ПРАВОСЛАВЉЕ НИЈЕ ВЕРА СА БЕЛОМ ЗАСТАВОМ (ВИДОВДАНСКА БЕСЕДА)

Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански Фотије изјавио је данас у манастиру Светог Николе на Озрену гдје се обиљежава Видовдан - крсна слава Војске Републике Српске /ВРС/ и Tрећег пјешадијског Република Српска пука да су српски војници увијек чували и штити обесправљене, те истакао да православље није вјера са бијелом заставом, већ заставом Крста и Васкрсења.

Епископ Фотије: СВЕШТЕНСТВО И НАРОД

У 101. наставку ''Буквара православља'' о Цркви као једном, јединственом и недељивом духовном организму говори нам, данас Епископ зворничко-тузлански, а тада сабрат манастира Ковиљ, јеромонах Фотије. Многи неупућени међу нама говорећи о Цркви наиме доживљавају само свештество или клир. Неки штавише раздвајају Цркву од народа и народ од Цркве, а има и таквих који их међусобно супростављају.​

Саопштења и бесједе

Епископ Фотије - БИБЛИЈСКО ПОЛАЗИШТЕ И ПРЕТПОСТАВКЕ ЗА НАСТАНАК ЖЕНСКОГ МОНАШТВА

Предавање Епископа Фотија на Симпосиону о женском монаштву, одржаном у Манастиру Жичи 2011. године.

ИНТЕРВЈУ Епископ Фотије: ВРАТИМО СЕ РОДОЉУБЉУ

Ко од омладине данас зна нешто о Косовској и Покосовској поезији, о вековној борби за слободу од турског ропства, о великанима наше историје историје и Цркве

Страна 1 од 6