Епископ Фотије - ВЕЛИКИ ЉУДИ ЧИНЕ ГРАД ВЕЛИКИМ

Велики град чине велики људи, ми требамо велике људе да би наша Бијељина постала велика. А велики град може бити у разним аспектима велики. Велики је данас Бог кога прослављамо, велики је свети Пантелејмон чији спомен вршимо као заштитника нашег града, заштитника наших болница и свих људи који помажу ближњим својим, рекао је Епископ Фотије поводом славе града Бијељина.

ПРОСЛАВЉЕНА КРСНА СЛАВА ЗВОРНИКА

Владика је у бесједи пожелио грађанима Зворника да их Бог благослови, да их сачува од болести и свих изазова те да сви људи у љубави живе једни са другима.

130 ГОДИНА МЕСТО СЛОБОДЕ И ПРАВДЕ БОЖИЈЕ

Данас смо овде поводом 130 година од освећења овога дивног храма. Знате да је, по предању, на овом месту страдао велики борац за слободу у у време Турака - хајдук Гојко. Јунак, као што су били многи јунаци који су бранили сиротињу, нејач и удовице. Зато је ово место изабрано као место слободе и правде Божије. ​

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ДОНИО МОШТИ СВ. МАРИНЕ У ЉЕСКОВАЦ

Мошти ће остати трајно у овом храму да људи кад долазе могу да се поклоне, целивају их и да се помоле светој великомученици Марини која помаже у многим телесним и духовним невољама, рекао је владика Фотије.

СЛАВА МАНАСТИРА ПОПОВО ПОЉЕ: САБОР СВ. АРХАНГЕЛА ГАВРИЛА

Србима је потребно да се окупљају, поготово на светим богослужењима и онда ће нас Бог и Црква водити којим путем треба да идемо и шта нам је чинити. Земаљски интереси иду земаљском логиком, широким путем како се каже у Јеванђељу. А Црква кас непрестано позива, кроз богослужења, молитву, пост и подвиг, да идемо уским путем спасења. Многи би рекли, зар није лакше ићи широким путем. Јесте, али то, често, није добар пут и не води спасењу, рекао је јуче Епископ Фотије у свом обраћању поводом крсне славе манастира у Поповом Пољу код Брчког.

СЛАВА ХРАМА ПРЕПОДОБНОГ СИСОЈА ВЕЛИКОГ У ГАВРИЋИМА

Благословен Господ Бог Израиљев што походи и избави народ свој!(Лк. 1, 68)

Страна 10 од 37