Прослављена крсна слава Св. Петка: ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОЖЕЛИО ДА УГЉЕВИК НАПРЕДУЈЕ У СВАКОМ СМИСЛУ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије пожелио је да општина Угљевик напредује у сваком смислу на данашњој свечаности поводом крсне славе ове подмајевичке општине-Свете Петке Параскеве.

-Угљевик је сада центар једног од намјесништава наше Епархије, духовни центар је сад уздигнут, треба да напредује и у свјетовном као и сваком другом смислу и ако Бог да, да постане град - рекао је епископ Фотије.

Владика је честитао руководству и грађанима општине Угљевик крсну славу и заштитницу Свету Петку Параскеву.

-Суштина наше православне вјере и хришћанства је да волимо Бога, који је створио читав свијет и космос, нас људе, али и да волимо једни друге, ближње своје, комшије, пријатеље, људе које сусрећемо први пут у животу и то је крстолика љубав и философија православна - истакао је владика Фотије.

Епископ Фотије је пожелио начелнику Угљевика Василију Перићу даљи успјех у раду.

Славске свечаности у општини Угљевик почеле су Светом архијерејском литургијом у храму Свете Петке Параскеве, литијом која је прошла градским улицама, након чега је традиционално испред зграде општине преломљен славски колач а након тога прослављена је слава угљевичког храма.

Начелник Перић у честитки је рекао је да прослављајући крсну славу, славимо име Божје, али и све оне који су помогли и помажу да се сачувамо, останемо и опстанемо на овим просторима и да по достигнутом развоју, баш у свим областима, Угљевик буде у врху не само у Републици Српској и БиХ.

Перић је епископу Фотију поклонио икону са ликом Господа Исуса Христа.

-Срећан сам што је увијек уз нас и са нама наш духовни отац, Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије, диван архијереј наше мајке Српске православне цркве, сјајан духовник, велики интелектуалац, умјетник, родољуб и човјекољуб, саборац и сарадник - рекао је Перић.

Славимо наше успјехе, успјехе наших људи, посебно младих, истакао је Перић.

Слави општине Угљевик присуствовао је помоћник војног аташеа амбасадора Руске Федерације у БиХ Сергеј Куклев, жупан Кидричева (Словенија) Антон Лесковар, делегација града Кавадарци из Македоније, начелник општине Лопаре Радо Савић и други бројни гости.

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Текст: Младен Василић

СВЕТА ПЕТКА ПАРАСКЕВА ГРАДСКА СЛАВА УГЉЕВИК НАЧЕЛНИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ РАДО САВИЋ ВУКОТА ГОВЕДАРИЦА