Епископ Фотије: НЕМА НИШТА ПРЕЧЕ ОД ОНОГА ШТО СЕ ДОГАЂА НА ЛИТУРГИЈИ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
У четврту недељу Божићног поста, када прослављамо празник Материца, један у низу празника који нас припрема за дан Рођења Господа и Спаса нашег Исуса Христа - Божић, богослужио је Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г.Фотије у храму Преображења Господњег у Подновљу.

Традиција је да епископ зворничко-тузлански на празник Материце узноси молитве Богу заједно са вјерницима из Подновља.

Домаћин, протонамјесник Велибор Млађеновић, са браћом свештеницима и мноштвом вјерника дочекао је првојереја Епархије зворничко-тузланске.

Преосвећени Фотије је на почетку своје бесједе изразио радост што смо се окупили у овом предивно осликаном храму у славу Божију и у спомен светих Божјих угодника.

Тумачећи одељак из јеванђеља о томе како неки човјек зготови велику вечеру и позва многе, који је прочитан на Литургији, владика Фотије је истакао да како тада тако и данас постоје људи који имају разне изговоре и разлоге због којих су спречени да дођу на свету Литургију. А сви знамо да нема ништа прече од онога што се догађа на Литургији.

Епископу Фотију су саслуживали протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић, архијерејски намјесник дервентски; протојереј-ставрофор Милорад Бајбић, свештеник у мировини и протођакон Немања Спасојевић, епархијски ђакон.

Још једна од лијепих традиција у Подновљу јесте и то да су за појање и благољепије на Светој Литургији били задужени Србски православни појци.

На крају молитвеног дјела, Епископ Фотије је истакнутим појединцима уручио архијерејске похвалнице за помоћ у обнови храма Преображења Господњег у Подновљу.

Као продужетак молитвеног дјела је уприличена и трпеза љубави за све присутне.

МАТЕРИЦЕ ПОДНОВЉЕ