СВЕЧАНО У БИЈЕЉИНИ НА БАДЊЕ ВЕЧЕ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је празнично вечерње богослужење у Храму Светог Георгија у Бијељини, а након литије улицама града испред зграде Градске управе освештан је и наложен бадњак.

Владика Фотије је у бесједи поручио да је Божић празник мира и да вјернике упућује једне на друге.

"Ако вам неко и учини нешто нажао - опростите. То је смисао Божића, празника заједнице и љубави", рекао је владика Фотије, пожељивши да град настави да се развија за добробити људи и да млади не одлазе.

Освећења бадњака нам указује на догађаје из библијске историје када се Исус Христос родио у витлејемској пећини.

„Зато ми Срби уносимо бадњаке да се подсјетимо на те догађаје“, рекао је владика Фотије и поздравио све грађане који су вечерас дошли да присуствују овом празнику, јер су сви они духовна дјеца Цркве Божије“, нагласио је владика Фотије.

Он је пожелио да српске светиње буду увијек пуне као што су данас у Бијељини, али и широм Епархије, чиме Срби показују да су народ Божији, народ Светога Саве.

Градоначелник Бијељине Љубиша Петровић честитао је грађанима Божић традиционалним поздравом "Мир Божији - Христос се роди", те захвалио епископу Фотију на духовном сабрању.

Он је цијелом српском роду широм свијета и пожелио мир, благостање и сваку личну и породичну срећу.

„Хвала вама драга браћо и сестре, драги народе на овом сабрању и и на овом испуњеном тргу, испуњеним срцима, осмјесима и добром расположењу“, поручио је Петровић.

„Исто тако, цјеокупном српском роду, на свим континентима који сутра прослављају Божић, желимо мир, благостање, расположење и сваку личну и породичну срећу“, рекао је градоначелник Бијељине.

Ово, прије свега нагласио је, желимо нашој браћи и сестрама на мученичком Косову и Метохији, као и свим добрим људима да бисмо току 2024. године имали што мање изазова, што више молитве и сабрања.

Епископ Фотије служиће сутра на Божић у 5.00 часова Свету архијерејску литургију у Саборној цркви Рођења Пресвете Богородице у Бијељини.

Текст: СРНА
Фото и видео: Епархија зворничко-тузланска