МИТРОПОЛИТ ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО ДОМ ЗДРАВЉА У СТАНАРИМА

Фото: Епархија зворничко-тузланска
СТАНАРИ, 9. СЕПТЕМБРА - Његово Високопреосвештенство Митрополит зворничко-тузлански г. Фотије освештао је данас Дом здравља "Србија" у Станарима, чију је градњу финансирала Влада Србије.

Митрополит је напоменуо да здравствене установе представљају самaрjанска мјеста гдје се бори и дарује љубав онима који болују, страдају и потражују помоћ.

"Због тога, све људе који раде у медицинским установама треба добро награђивати, да остану овдје и боре и лече свој народ", истакао је митрополит Фотије.

Он је рекао новинарима да је у Станарима поводом прославе Дана општине и освештања Дома здравља, што је, каже, диван примјер јединства Цркве, државе и локалне заједнице, а све на добробит народа.

Указао је да је у тој форми Србија највише постигла, напоменувши да су тако живјели Немањићи, средњовјековна Србија, када су изграђени највећи манастири и постављени духовни темељи.

Владика је изразио наду да се таква сарадња поново успостави за велика дјела у садашњем времену, те изказао задовољство што су Станари показали да у сваком основу напредују и да Црква молитвом и својим постојањем томе мора дати допринос.

"Станари су простор поновног васпитања нашег народа у вјери, православљу и честитости", изјавио је митрополит Фотије, задовољан што ова локална заједница има више од 450 школараца и што њихов број расте, што је у околностима пада наталитета веома важно.

Митрополит Фотије је данас посјетио у Храм Христовог Васкрсења у Станарима гдје га је дочекало лоаклно свештенство.

Освећење Дома здравља организовано је поводом Дана општине, 9. септембра.

Начелник Станара Радојица Ћелић подсјетио је да је претходно одржана свечана академија гдје је предочио шта је све урађено за развој ове локалне заједнице и доказана оправданост њеног обнављања као општине 2014. године.

Као значајан пројекат издвојио је изградњу Дома здравља и због чега је ове године Повеља почасног грађанина са Златним грбом додијељена предсједнику Србије Александру Вучићу за посебан допринос развоју, а уручена му је 2. септембра током свечаног отварања новог Дома здравља "Србија".

Предсједник Народне скупштине Републике Српске Ненад Стевандић присуствовао је свечаној академији поводом Дана општине и освећењу савременог објекта Дома здравља "Србија" у овој локалној заједници.

Свечаности су присуствововали и делегације Амбасаде Србије у БиХ и Генералног конзулата Србије у Бањалуци, локални одборници, представници сусједних општина и градова, као и побратимске општине Тополе из Србије и остали гости.

Текст: СРНА
Фото: Епархија зворничко-тузланска

СТАНАРИ НАЧЕЛНИК РАДОЈИЦА ЋЕЛИЋ ОСВЕЋЕЊЕ ДАН ОПШТИНЕ НЕНАД СТЕВАНДИЋ НЕНАД НЕШИЋ