МИТРОПОЛИТ ФОТИЈЕ У МАНАСТИРУ ОЗРЕН

Фото: Епархија зворничко-тузланска
У уторак, 27. августа 2024. године празничним вечерњим богослужењем са петохљебницом започета је прослава празника Успења Пресвете Богородице у Манастиру Озрен.

Богослужењем је началствовао Високопреосвећени митрополит зворничко-тузлански г. Фотије уз саслуживање свештеника, ђакона и молитвено учешће архимандрита Гаврила, игумана ове велике светиње на Озрену.

Традиционално, деценијама, код манастира Светог Николе одржава се црквено-народни збор у данима претпразништва и попразништва Успења Пресвете Богородице, као и на сам празник.

По завршетку вечерњег богослужења Митрополит Фотије се обратио вјерницима честитавши празник радости који небо отвара јер Пресвета Богородица, Царица Небеска - телом на небеса узнесена би и Успењем својим - другим Вакрсом, Бога Свету Тројицу прослави.

На крају се Високопреосвећени захвалио игуману Гаврилу на труду и борби око Озренске светиње који се све време бори да ова светиња цвета и напредује.

УСПЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ВЕЛИКА ГОСПОЈИНА МАНАСТИР ОЗРЕН АРХИМАНДРИТ ГАВРИЛО НАЧЕЛНИК ПЕТРОВО ОЗРЕН ПЕТКОВИЋ