БИЈЕЉИНА ОБИЉЕЖИЛА СЛАВУ ГРАДА СВЕТОГ ПАНТЕЛЕЈМОНА

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије пожелио је житељима Бијељине срећну и благословену крсну славу. "Радује ме што смо се данас овдје сабрали, на велики празник, и што су овдје и представници државног врха. Црква се залаже за јединство народа и власти, да будемо сложни као у доба Немањића, јер једино тако можемо да опстанемо и да будемо народ благословен", нагласио је Епископ Фотије.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: УГЉЕВИК ДА БУДЕ ДУХОВНИ ЦЕНТАР

Владика је поводом 110 година од оснивања црквене општине Угљевик истакао да ово мјесто заслужује да буде духовни центар, те подсјетио како су ктитори и приложници показали велики труд јер су се борили за изградњу светиња у овом крају.

ИЛИНДАНСКИ САБОР У ПОЖАРНИЦИ

Свечано је данас било у Пожарници. Завичајно удружења Тузлака у Бијељини и Црквена општина Пожарница и ове године су организовали традиционални „Илиндански сабор Тузлака у Пожарници“, који је одржан данас, другог августа, са почетком у 15 часова код храма Вазнесења Господњег у Пожарници.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: КАКО ГОД ДА ЖИВИМО БОГА ДА СЕ СЕЋАМО И ЊЕМУ ДА ТЕЖИМО

На празник Свете великомученице Марине, епископ зворничко-тузлански господин Фотије служио је Свету Архијерејску Литургију у Челопеку.

НАЈВИШЕ ЕПАРХИЈСКО ОДЛИКОВАЊЕ ПРОТИ НЕБОЈШИ ДРАШКИЋУ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије одликовао је данас у Брчком протојереја-ставрофора Небојшу Драшкића Орденом Светог краља Драгутина – Преподобног Теоктиста за допринос у раду Архијерејског намјесништва брчанског током протеклих десет година.

ДЕРВЕНТА: ОСВЕШТАНА СТАРА ЦРКВА У СРПСКОЈ ВАРОШИ* ажурирано 17.49ч

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије освештао је данас Стару цркву у Српској вароши у Дервенти, која је срушена 1992. године за вријеме окупације ХВО-а и такозване Армије БиХ.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: БИТИ СРБИН ЗНАЧИ БИТИ МУЧЕНИК

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: МОЛИТВА ЗА СВЕШТЕНОМУЧЕНИКЕ ЗВОРНИЧКО-ТУЗЛАНСКЕ И СВЕ КОЈИ СТРАДАЈУ У СВИЈЕТУЊегово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије рекао је да су Срби страдалнички народ који се од Косовске битке до данас бори за велике идеале и Царство небеско, знајући да је земаљско "за малена царство".

Богослужења

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: ДА ЛИ СМО НА ПУТУ КОСОВСКИХ ЈУНАКА ИЛИ НИСМО?

Драга браћо и сестре, дозволите ми да вас поздравим у овом новоосвештаном параклису Светог деспота Стефана Лазаревића – Стевана Високог, при Спомен-храму Светог мученика кнеза Лазара и свих светих мученика српских. Ми смо се увек држали Косовске етике да је земаљско за малена царство, а небеско увек и довека. Срби су се увек борили за небеске вредности које остају у вечности и Бог ће нас преко њих препознати да ли смо деца Његова или нисмо. Да ли смо на путу косовских јунака или нисмо. Да ли смо на путу јунака који пострадаше у Првом и Другом светском рату, као и у последњем Одбрамено-отаџбинском рату, рекао је данас Епископ Фотије.

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У МАНАСТИРУ ДУГА ЊИВА

У манастиру посвећеном светом пророку Илији на Дугој Њиви, код Модриче, данас је обиљежено 28 година од пробоја Коридора живота, најважније и најхуманије битке у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату.

Страна 1 од 16