Богослужења

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: ДА ЛИ СМО НА ПУТУ КОСОВСКИХ ЈУНАКА ИЛИ НИСМО?

Драга браћо и сестре, дозволите ми да вас поздравим у овом новоосвештаном параклису Светог деспота Стефана Лазаревића – Стевана Високог, при Спомен-храму Светог мученика кнеза Лазара и свих светих мученика српских. Ми смо се увек држали Косовске етике да је земаљско за малена царство, а небеско увек и довека. Срби су се увек борили за небеске вредности које остају у вечности и Бог ће нас преко њих препознати да ли смо деца Његова или нисмо. Да ли смо на путу косовских јунака или нисмо. Да ли смо на путу јунака који пострадаше у Првом и Другом светском рату, као и у последњем Одбрамено-отаџбинском рату, рекао је данас Епископ Фотије.

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У МАНАСТИРУ ДУГА ЊИВА

У манастиру посвећеном светом пророку Илији на Дугој Њиви, код Модриче, данас је обиљежено 28 година од пробоја Коридора живота, најважније и најхуманије битке у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату.

"КОРИДОР ЖИВОТА" - ЕПИСКОП ФОТИЈЕ СЛУЖИО ПАРАСТОС

- То је датум који је дефинисао национално ослобођење и државне обрисе Републике Српске. Коридор је интегрисао и објединио западни и источни дио Српске и никад није био прекинут током рата, иако су постојали бројни атаци да се прекине та жила куцавица која је повезивала дијелове Српске са Србијом - изјавио је Додик новинарима.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: СРБИ ВИЈЕКОВИМА ЖИВЕ СА СВОЈОМ ЦРКВОМ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије поручио је у бесједи на празник Свете Тројице – Духови да Срби вијековима живе са својом Црквом и да охристовљени народ чува своју душу и своје светиње.

ДВАДЕСЕТ И ОСАМ ГОДИНА ОД ОСНИВАЊА ВОЈСКЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

Више од хиљаду бораца са територије Семберије положило је животе за слободну Републику Српску, како би српски народ опстао на својим огњиштима, и због тога је важно обиљежавати 12. мај – дан када је прије 28 година формирана Војска Републике Српске, али и дан када је прије 15 година основан Трећи пјешадијски Република Српска пук, изјавио је градоначелник Бијељине Мићо Мићић након одавања поште погинулим борцима.

ГРАДОНАЧЕЛНИК МИЋИЋ КУМ СЛАВЕ МАНАСТИРА СВЕТИ ВАСИЛИЈЕ ОСТРОШКИ

Градоначелник Бијељине Мићо Мићић био је јуче кум славе манастира Светог Василија Острошког у овом граду, који је прослављен Светом архијерејском Литургијом.

Страна 1 од 15