МИТРОПОЛИТ ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО СВЕТОСАВСКИ ДОМ У БРЕСТОВУ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Данас, у 8. Недељу по Педесетници, Високопреосвећени митрополит зворничко-тузлански господин Фотије служио је Свету архијерејску литургију у Брестову, у архијерејском намесништву дервентском.

Високопреосвећеног митрополита је у порти храма Покрова Пресвете Богородице дочекао надлежни парох протојереј-ставрофор Цвијетин Д. Митровић, заједно са осталом браћом свештеницима, ђаконима и верним народом.

На литургији су Високопреосвећеном митрополиту саслуживали протојереј-ставрофор Радојица Цетковић, архијерејски намесник дервентски, и јереј Ненад Митрић, парох у Појезни, уз владичанске ђаконе Немању Спасојевића и Лазара Илића.

Након свете литургије, у порти храма освештан је новоизграђени светосавски дом, који ће служити локалној заједници за различите црквене потребе.

У 8. Недељу по Педесетници, у православним храмовима се чита одломак из Светог Јеванђеља по Матеју, у којем се описује чудо умножавања хлебова. Овај догађај сведочи о Христовој бескрајној милости и бризи за људе, где је Исус, са пет хлебова и две рибе, нахранио пет хиљада људи.

БРЕСТОВО ОСВЕЋЕЊЕ