МИТРОПОЛИТ ФОТИЈЕ СЛУЖИО СВЕТУ ЛИТУРГИЈУ У БАТКУШИ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Данас, у 9. суботу по Педесетници, Високопреосвећени митрополит зворничко-тузлански господин Фотије служио је Свету архијерејску литургију у Баткуши, у парохији обудовачкој.

Митрополита Фотија је у порти храма преподобне мати Параскеве дочекао надлежни парох, јереј Бранко Ерић, заједно са свештеницима, ђаконима и верним народом.

На данашњем богослужењу, митрополиту су саслуживали протојереј-ставрофор Миодраг Тошић, архијерејски намесник брачански, и протојереј Данијел Пецић, парох у Обудовцу, уз владичанске ђаконе Немању Спасојевића и Лазара Илића.

После свете Литургије, у порти храма је освештана новоизграђена продавница и палионица свећа, чије су куме биле Љубана и Јована Стевановић.

У знак захвалности за дугогодишњи труд и несебичан рад у Цркви, свештеник Бранко Ерић је награђен достојанством протонамесника. Митрополит Фотије је том приликом нагласио да ово одликовање представља признање за ревност и пожртвовање које је отац Бранко показао у својој служби.

Светом богослужењу је молитвено присуствовао и начелник општине Шамац, Ђорђе Милићевић.

У току Литургије, читан је одељак из Светог Јеванђеља по Матеју (Мт. XV, 32-39) у ком се говори о другом умножењу хлебова. Овај догађај из Јеванђеља подсећа нас на Божију бескрајну љубав и милосрђе, којим Он задовољава духовне и телесне потребе свих који верују у Њега. Умножавање хлебова јесте симбол божанске благодати која се непрестано излива на све нас, показујући нам да у Христу увек имамо довољно за све наше потребе.

ОБУДОВАЦ БАТКУША ОСВЕЋЕЊЕ ЧИН НАЧЕЛНИК ШАМАЦ ЂОРЂЕ МИЛИЋЕВИЋ