ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО ЗЕМЉУ ЗА ГРАДЊУ ХРАМА У МАЛЕШЕВЦИМА

Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански Фотије поручио је на освећењу земљишта за храм у Малешевцима код Угљевика да је српски народ крепког духа и везан за своје светиње и светитеље.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: ДА СВИ БУДЕМО БЛАГОСЛОВЕНИ МОЛИТВАМА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ

На дан Светог Василија Острошког Света архијерејска литургија почиње у 9.00 ч.

ОБИЉЕЖЕН ЂУРЂЕВДАН СЛАВА ОПШТИНЕ ЛОПАРЕ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је данас Свету архијерејску литургију у Храму Покрова Пресвете Богородице у Лопарама. Епископ је поводом крсне славе општине Светог Великомученика Георгија – Ђурђевдана освјештао славско жито и са начелником Лопара Радом Савићем,  општинским руководством и  вјерницима сломио славски колач.

Богослужења

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ НА ВЕЛИКУ СУБОТУ БОГОСЛУЖИО У ХРАМУ СВЕТОГ ПАНТЕЛЕЈМОНА У БИЈЕЉИНИ

У овај свети дан, Велику Суботу, 1. маја 2021. године, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије, богослужио је у храму Светог Пантелејмона у Бијељини.

МАНАСТИР У ЕТНО СЕЛУ ''СТАНИШИЋИ'': СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА И РУКОПОЛОЖЕЊЕ

У суботу, 10. априла 2021. године, када молитвено прослављамо преподобног Илариона Исповедника, служена је света архијерејска литургија у Манастиру светог Николе у Етно селу ''Станишићи'' код Бијељине.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: КТИТОРИ НЕМАЊИЋИ КАО ПРИМЕР ДАНАШЊИМ НАРОДНИМ ВОЂАМА

АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У МАНАСТИРУ ПАПРАЋА ПОВОДОМ ХРАМОВНЕ СЛАВЕ