ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО НОВУ ШКОЛУ У УГЉЕВИК СЕЛУ

Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије освештао је данас новоизграђену школу у угљевичкој мјесној заједници Угљевик Село коју је у цијелости финансирала општина Угљевик са 270.000 КМ.

"Ово освећење показује да Црква, поред вршења богослужења и светих литургија, води рачуна и о реалном животу људи, а посебно о просвјети. Треба да има што више школа у сеоским крајевима, да народ остане и схвати предности живота на селу", рекао је владика Фотије.

Он је, прије чина освећења, посјетио Храм Светог Сисоја која се налази поред школе и заједно чине један комплекс.

"Дај Боже да овдје буде наш духовни, просвјетни и национални центар Светог Сисоја јер се ту наш народ окупља и црквеним и државним празницима", поручио је епископ Фотије.

Аудио снимак бесједе Епископа Фотија

Начелник Угљевика Василије Перић захвалио је епископу Фотију што је својим присуством увеличао отварање школе, те истакао да од образовања и васпитања дјеце зависи и будућност народа.

"Важно је да се дјеца образују, васпитавају, да прије свега буду добри људи, а важно је да им се обезбиједе и добри услови за школовање", рекао је Перић.

Он је подсјетио да је донесена одлука да се изгради нови школски објекат површине 160 метара квадратних, јер је стари био неуслован, иако то није обавеза локалне заједнице.

"Улога руководства општине Угљевик јесте да се побољшају услови и квалитет живота свих грађана, а посебно у сеоском подручју како би становници остали у овим дивним селима широм наше општине", рекао је Перић.

Један од иницијатора градње школског објекта мјештанин Јово Филиповић захвалио је руководству општине Угљевик за подршку свим досадашњим успјешно реализованим пројектима у овом мјесту.

"Трудимо се да побољшамо услове живота кроз инфраструктурне пројекте, а у претходном периоду у Угљевик Селу доста тога је урађено на добробит свих мјештана", рекао је Филиповић који је и одборник у локалној Скупштини.

​Текст и фото: Младен Василић

КИРИЈАК ОТШЕЛНИК МИХОЉДАН ОСВЕЋЕЊЕ УГЉЕВИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ НАЧЕЛНИК