НАЈВИШЕ ЕПАРХИЈСКО ОДЛИКОВАЊЕ ПРОТИ НЕБОЈШИ ДРАШКИЋУ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије одликовао је данас у Брчком протојереја-ставрофора Небојшу Драшкића Орденом Светог краља Драгутина – Преподобног Теоктиста за допринос у раду Архијерејског намјесништва брчанског током протеклих десет година.

ДЕРВЕНТА: ОСВЕШТАНА СТАРА ЦРКВА У СРПСКОЈ ВАРОШИ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије освештао је данас Стару цркву у Српској вароши у Дервенти, која је срушена 1992. године за вријеме окупације ХВО-а и такозване Армије БиХ.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: БИТИ СРБИН ЗНАЧИ БИТИ МУЧЕНИК

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: МОЛИТВА ЗА СВЕШТЕНОМУЧЕНИКЕ ЗВОРНИЧКО-ТУЗЛАНСКЕ И СВЕ КОЈИ СТРАДАЈУ У СВИЈЕТУЊегово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије рекао је да су Срби страдалнички народ који се од Косовске битке до данас бори за велике идеале и Царство небеско, знајући да је земаљско "за малена царство".

Богослужења

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: ДА ЛИ СМО НА ПУТУ КОСОВСКИХ ЈУНАКА ИЛИ НИСМО?

Драга браћо и сестре, дозволите ми да вас поздравим у овом новоосвештаном параклису Светог деспота Стефана Лазаревића – Стевана Високог, при Спомен-храму Светог мученика кнеза Лазара и свих светих мученика српских. Ми смо се увек држали Косовске етике да је земаљско за малена царство, а небеско увек и довека. Срби су се увек борили за небеске вредности које остају у вечности и Бог ће нас преко њих препознати да ли смо деца Његова или нисмо. Да ли смо на путу косовских јунака или нисмо. Да ли смо на путу јунака који пострадаше у Првом и Другом светском рату, као и у последњем Одбрамено-отаџбинском рату, рекао је данас Епископ Фотије.

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У МАНАСТИРУ ДУГА ЊИВА

У манастиру посвећеном светом пророку Илији на Дугој Њиви, код Модриче, данас је обиљежено 28 година од пробоја Коридора живота, најважније и најхуманије битке у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату.

"КОРИДОР ЖИВОТА" - ЕПИСКОП ФОТИЈЕ СЛУЖИО ПАРАСТОС

- То је датум који је дефинисао национално ослобођење и државне обрисе Републике Српске. Коридор је интегрисао и објединио западни и источни дио Српске и никад није био прекинут током рата, иако су постојали бројни атаци да се прекине та жила куцавица која је повезивала дијелове Српске са Србијом - изјавио је Додик новинарима.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: СРБИ ВИЈЕКОВИМА ЖИВЕ СА СВОЈОМ ЦРКВОМ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије поручио је у бесједи на празник Свете Тројице – Духови да Срби вијековима живе са својом Црквом и да охристовљени народ чува своју душу и своје светиње.

Страна 22 од 37