СРНА ОБИЉЕЖАВА БЛАГОВИЈЕСТИ И ТРИ ДЕЦЕНИЈЕ РАДА

БИЈЕЉИНА, 7. АПРИЛА /СРНА/ - Новинска агенција Републике Српске - СРНА обиљежила је данас у Бијељини крсну славу Благовијести и три деценија рада.

''ЈА САМ ХРИСТОВ МУЧЕНИК ТЕОДОР, ОН МЕ ПОСЛА К ВАМА У ПОМОЋ''

''Ја сам Христов мученик Теодор, Он ме посла к вама у помоћ"Ове ријечи данас живе у свим храмовима наше православне цркве која у овај дан врши молитвену успомену на светог Теодора Тирона.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: СРЕТЕЊЕ ГОСПОДЊЕ – ДУХОВНА И ДРЖАВНА РАДОСТ

​Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је на празник Сретења Господњег свету архијерејску Литургију у у древној Немањићкој задужбини, манастиру Тавна, уз саслужење умировљеног Епископа Константина (Ђокића); архимандрита Лазара (Кршића) који ове године пуни 40 љета од када је дошао у Тављанску обитељ; протојерејâ-ставрофорâ Цвике Мојића и Љубомира Ђокића, умировљених свештеника; протојереја Александра Тешића, архијерејског намјесника угљевичко-јањског; протођакона Немање Спасојевића и ђакона Младена Јовића.

СВ. ТРИ ЈЕРАРХА - СЛАВА ХРАМА У БАЛАТУНУ

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: Мало нас је да би се делили