Теслић: УЧЕНИЦИ СШЦ "ЈОВАН ДУЧИЋ" ИЗ ТЕСЛИЋА ПОСЈЕТИЛИ ХРАМ ПРЕСВЕТЕ ТРОЈИЦЕ

У оквиру Пројектне седмице, а поводом дана у којима се сјећамо свих наших невино страдалих жртава, наши ученици су заједно са својим вјероучитељем посјетили Храм Пресвете Тројице у Теслићу.

Дочекали су нас свештеник Тадија Никчевић и ђакон Александар Митровић који су нам испричали о жртвама из околине Теслића, поготово о Влајићким мученицима, и подсјетили нас на значај сјећања и свједочења о њиховим страдањима. Нагласили су да су ти људи данас светитељи и наши молитвеници пред Богом, али такође и да смо позвани да као хришћани опростимо и да се молимо за душе оних који су ово зло учинили. Ученици су имали прилику да виде макету куће Николе Долића у којој се десио овај злочин.

У наставку су проведени кроз сам храм гдје су могли ближе да се упознају са богослужбеним књигама и  црквеним сасудама и одеждама.

вјероучитељ Љубиша Савић

СТРАДАЊЕ СРБА ПРОГОН СРБА ФАШИЗАМ ДРУГИ СВЈЕТСКИ РАТ ТЕСЛИЋ ВЛАЈИЋИ ВЈЕРОНАУКА