ТРЕЋА НИКОЉДАНСКА ПРИРЕДБА У ГАРЕВЦУ

Благословом Његовог Преосвештенства Господина Фотија Епископа зворничко-тузланског у храму Свете Петке Параскеве у Гаревцу одржана је 3. приредба у част Светог оца Николаја Мирликијског Чудотвораца и предстојећег празника ДЈЕТИЊЦИ, 15. децембра 2023. године у 18 часова.

Академију су припремили ђаци са парохија гаревачких заједно са својим учитељима, а уз сарадњу са надлежним свештеницима.

Ђаци су кроз ову приредбу показали висок ниво знања о празнику Дјетињци и Светом Николи, те су у виду рецитације, пјесме и глуме показали и своју љубав према Цркви и традицији.

Храм Свете Петке Параскеве био је пун младих светосаваца и њихових родитеље.

Овом приликом уручени су пакетићи за сву дјецу на гаревачким парохијама ураста од рођења закључно са петим разредом.

Као и прошле године, наш парохијанин, чије име није желио да објавимо, је са својим породицом припремио 270 пакетића за наше мале светосавце, као што је то тајно чинио и Свети отац Никола.

Молимо се Светом Николају Чудотворцу да Господ Бог заштити ове наше мале светосавце, родитеље и учитеље, а нашем дародавцу да узврати здрављем, радошћу, весељем и спасењем.

Старјешина храма
Протојереј Никола Горановић