ДЈЕЧИЈИ САБОР У ЛОПАРАМА НА ДЈЕТИЊЦЕ

На празник Дјетињци 17. децембра 2023. године у храму Покрова Пресвете Богородице у Лопарама служена је Литургија уз учешће многобројног народа, а највише дјеце различитих узраста, од беба до средњошколаца.

На Литургији су се скоро сви причестили и тиме показали да једино учествовање у Евхаристији  изграђује Цркву. Оваквим односом према Цркви, видимо из дана у дан унутрашњу промјену нових генерација према својој вјери.

У току Литургије свештеници су са дјецом преломили крсни хљеб који се, не тако давно, ломио у свакој мајевичкој кући на овај празник. Тим чином смо сви заједно славили славу и радовали се.

Подијељено је двјеста пакетића и тиме је дјечија радост употпуњена. Вриједне руке наших парохијанки су спремиле послужење за  наше најмлађе.
Ако се не будемо угледали на дјечију  безазленост и чистоту срца, нећемо ући у Царство Божије.

ђакон Жељко Јефтић

ДЈЕТИЊЦИ ВЈЕРОНАУКА ЛОПАРЕ