(НОВИ БРОЈ) ПРЕДСТАВЉАМО БОЖИЋНИ БРОЈ (4) БОГОТРАЖИТЕЉА

Са благословом Његовог Преосвештенства, Епископа зворничко–тузланског Господина Фотија изашао је 4. број Боготражитеља – Часописа за православну омладину.

Садржај четвртог броја нуди разноликост тема и мултидисциплинарност приступа од стране аутора – младих, а православних боготражитеља средњошколског узраста.

Ту су, такође, присутне божићне као и светосавске теме, текстови из рубрика; вјере, предања, православне апологетике, црквене и националне историје, ликовног и поетског стваралаштва.

Са владичанским благословом, Часопис наставља прегалачки и стваралачки рад на пољу црквенопросветне мисије међу ученицима вјеронауке и популацији средњег узраста.

Боготражитељ јединствен је као Часопис који је покренула једна Епархија Српске Цркве за ученике православне вјеронауке средњег узраста на територији Републике Српске.

Даље, његова јединственост се огледа у концепту да су аутори рубрика, углавном ученици који самостално, православно и предањски обрађују њима, и свима нама, актуелне теме вјерске данашњице.

Ријеч о 4. броју Часописа закључујемо позивом ученицима да узму учешћа у припреми 5. броја кроз слање својих радова у кординацији и са охрабрењем њихових вјероучитеља (ИНав. 1, 9; Лк. 8, 50).

Главни и одговорни уредник
часописа Боготражитељ
ђакон Славиша Тубин

Часопис излази два пута годишње у издању Издавачке куће „Синај“ Епархије зворничко-тузланске.

Часопис је БЕСПЛАТАН

Препоручујућујемо читање 4. броја у штампаном, али и у ПДФ издању (види доле).

ИЗДАВАЧКА КУЋА СИНАЈ ЧАСОПИС БОГОТРАЖИТЕЉ ВЈЕРОНАУКА