САСТАНАК ЕПИСКОПА ФОТИЈА СА ДИРЕКТОРИМА СРЕДЊИХ ШКОЛА ШИРЕ ДОБОЈСКЕ РЕГИЈЕ

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Фотија, у црквеној сали при Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Добоју, одржан је радни састанак са директорима средњих школа шире добојске регије.

ЦРКВЕНИ АСПЕКТИ КРСНЕ СЛАВЕ

Крајем 2019. године у издању Храма Светог Саве на Врачару, са благословом Његове Светости Патријарха српског г. Иринеја, објављена је књига дипл. теол. Славише Тубина Јесте и биће – црквени аспекти Крсне славе у уредништву презвитера Бранислава Кличковића.

БЛАГОВИЈЕСТИ: СУСРЕТ ЖИВОТА СА ЖИВОТОМ

Друга у низу планираних емисија кратке форме на тему празника.

НОВИ ЦРТАНИ ФИЛМ ЗА МАЛИШАНЕ – “ДЕЧЈИ СТАРЕЧНИК”,

Издавачка кућа “Књига знамење” из Пирота, продуцирала је још један цртани филм за најмлађе са православном тематиком – “Дечји старечник”.

ИЗБОР ЗА НАЈЉЕПШЕ ВАСКРШЊЕ ЈАЈЕ У ПОЉОПРИВРЕДНОЈ И МЕДИЦИНСКОЈ ШКОЛИ У БРЧКОМ

Радост празновања Васкрса, празника побједе Живота над смрћу, која је ове године помућена пандемијом корона вируса, није спријечила ученике који похађају наставу Православне вјеронауке у Пољопривредној и медицинској школи у Брчком да на себи својствен начин и у школовању “на даљину” обиљеже најрадоснији хришћански празник.

ПУТ ДО РАДОСТИ

Прва у низу планираних емисија кратке форме на тему празника.Припремили:Ђакон Тадија НикчевићВјероучитељ Александар МитровићСниматељ и монтажер: Далибор Ковачевић​Парохија Теслић

ВЕЛИКОПОСНО ПУТОВАЊЕ

Припремили: Тадија Никчевић, ђакон Александар Митровић, вјероучитељ Илија Никчевић - графички дизајн

„СВЕТОСТ ПОРОДИЦЕ“ - ДВОДНЕВНИ СЕМИНАР ЗА ВЈЕРОУЧИТЕЉЕ И КООРДИНАТОРЕ

Још једна у низу активности које наша Епархија организује у сарадњи са World Vision организацијом

Вијести из вјеронауке

ЗАВРШЕНО ФИНАЛЕ ПРВОГ МЕЂУНАРОДНОГ КВИЗ ТАКМИЧЕЊА "НЕМАЊИЋИ"

У периоду од 22. до 25. јануара у Београду је одржана завршница међународног квиз такмичења "Немањићи" за основце.

Страна 1 од 5