НОВО: Библијски атлас

У издању Катихетског одбора СПЦ, за ученике седмог и осмог разреда основне школе у Републици Српској, изашао је из штампе Бибилијски атлас, Стари и Нови завјет, аутора Младена Стругара.​

Др Ранка Калинић: НОВИ ИЗАЗОВИ У ОДРАСТАЊУ (ВИДЕО) + други предавачи

У Бијељини је одржано савјетовање вјероучитеља Православне вјеронауке на којем је 130 учесника са подручја Епархије зворничко-тузланске имало прилику да од еминентних предавача са Универзитета у Бањалуци чује савремене изазове у одрастању младих и о популационој обуци која је дио пројекта демографске обнове у Републици Српској.

Вијести из вјеронауке

ОДРЖАНО 19. САВЈЕТОВАЊЕ ВЈЕРОУЧИТЕЉА (ВИДЕО)

У Бијељини је јуче одржано савјетовање вјероучитеља Православне вјеронауке на којем је 130 учесника са подручја Епархије зворничко-тузланске имало прилику да од еминентних предавача са Универзитета у Бањалуци чује савремене изазове у одрастању младих и о популационој обуци која је дио пројекта демографске обнове у Републици Српској.

ТЕСЛИЋ: САСТАНАК ВЈЕРОУЧИТЕЉА И ДИРЕКТОРА ОСНОВНИХ И СРЕДЊИХ ШКОЛА

Дана 16.маја 2019.године у Светосавској сали, при храму Пресвете Тројице у Теслићу, одржан је први заједнички састанак вјероучитеља и директора основних и средњих школа са подручја Архијерејског намјесништва теслићког.

Вијести из вјеронауке

ТЕСЛИЋ:ОДРЖАНО РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ВЈЕРОНАУКЕ (ВИДЕО)

Ученици из Епархије зворничко-тузланске показали завидно знање из православне вјеронауке освојивши прва четири мјеста на републичком такмичењу.

БРЧКО: ШКОЛАРЦИ ПРОСЛАВИЛИ ВАСКРС

Туцијаде, изложбе, радионице и друге креативне активности, биле су радост свима.

ДЈЕЦА ИЗ КОПРИВНЕ ПОСЈЕТИЛА МАНАСТИРЕ ЛОВНИЦУ И ПАПРАЋУ

На предлог вјероучитеља, протојереја-ставрофора Јадранка Стојановића, а у договору са директором и учитељицама ОШ Свети Сава из Копривне и Копривнске Требаве организован је једнодневни излет за сву дјецу из наведених подручних школа.​

ДОБОЈ: ПРОМОЦИЈА КЊИГЕ ''БЛУМОВА ТАКСОНОМИЈА У ПРАВОСЛАВНОЈ ВЈЕРОНАУЦИ''

Ова студија намијењена је, прије свих, православним вјероучитељима, али и учитељима и наставницима и свима који желе да направе искорак и да на креативнији и нов начин подстакну своје ученике да изађу из оквира традиционалне наставе, да укључе своје стваралачке потенцијале и на тај начин допринесу квалитетнијем остваривању наставног процеса.

ПРИЧЕШЋЕ ОСНОВАЦА У ПЕЛАГИЋЕВУ

Свету Литургију је служио вјероучитељ, протојерј-ставрофор Миодраг Каиновић, а ученике су у храм довели наставници који су заједно са својим ђацима приступили Светом причешћу. ​

ОПРЕМАЊЕ КАБИНЕТА ВЈЕРОНАУКЕ У ЈУ ОШ „МИЛАН РАКИЋ“ БУКОВИЦА ВЕЛИКА-ДОБОЈ

Новчаном помоћи Катихетског одбора СПЦ, а посредством Мисијског фонда Епархије зворничко-тузланске, опремљен је кабинет за вјеронауку у ЈУ ОШ Милан Ракић Буковица Велика.​