ЦО МРТВИЦА ПОМОГЛА ОБНОВУ ШКОЛЕ

Благословом преосвећеног владике Фотија а трудом и залагањем надлежног свештеника обновљен је дио школе у Мртвици који користе ученици. Школа је била у јако лошем стања.

Свештеник, који по благослову владике Фотија од септембра ту предаје вјеронауку, увидјевши услове у којима дјеца уче, упутио је позив свима да се одазову акцији.

Замијењена су улазна врата на школи и учионици, прозори, урађен је нови под, зидови изглетовани и окречени, расвјета постављена, купљен је нови намјештај за учионицу и наравно, оно најљепше, постављена је на достојно мјесто прелијепа икона Светог Саве.

Вриједност пројекта је приближно 6000 (шест хиљада) конвертибилних марака.

Црквено општини је знатно олакшало јер су се многи одазвали овој акцији те овдје користимо прилику да их поменемо:

Управа школе и директор, општина Лопаре и начелник, учитељица Јелена Топић и њена породица, родитељи ученика, парохијани ове парохије и многи народ који је осјетио потребу да узме учешће.

Црквена општина Мртвица се захваљује свима који су подржали ову акцију.

Користимо ову прилику да позовемо људе да наша села обнављамо, да их не напуштамо и да им се враћамо!

Директор школе уручио је захвалницу Црквеној општини.

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА МРТВИЦА