ПРОСЛАВА ПРАЗНИКА СВЕТОГ САВЕ У ПАТКОВАЧИ

Празник великог српског просветитеља,учитеља и првог српског Архиепископа,светитеља Саве,свечано и молитвено је прослављен у Патковачи. Свету Литургију служио је протонамјесник Сретен Мићић уз присуство вјерног народа.

Ученици основне школе у Патковачи узели су учешће у светој тајни Причешћа, а у наставку како то традиција налаже рецитовали су пригодне пјесмице у част великог провсветитеља Светога Саве.

Свим ученицима који су учествовали у рецитацији уручени су пакетићи, дар кумова.

Отац Сретен се на крају Свете Литургије пригодном бесједом обратио вјерном народу и ученицима говорећи о значају Светога Саве за наш српски народ.

Након Свете Литургије пререзан је славски колач у просторијама ОШ "Јован Дучић" у Патковачи. Ученици су припремили богат програм којим су све присутне подсјетили на живот и дјело Светог Саве, утемељивача обазовања.

Вјероучитељ  Милош  Вељанчић

СВЕТИ САВА ШКОЛСКА СЛАВА ВЈЕРОНАУКА ПАТКОВАЧА