ГАРЕВАЦ - СВЕТИ САВА СВЕЧАНО ПРОСЛАВЉЕН

Празник Светог Саве у храму Свете Петке Параскеве у Гаревцу код Модриче је прослављен посебно свечано.

Свету Литургију служио је протонамјесник Ненад Јеремић, а за пјевницом је пјевао вероучитељ Драган Пебић и хор Србчићи под руководством протојереја Николе Горановића.

Литургији је присуствовао велики број вјерника од којих је велики број малих Светосаваца.

Оно што је празник учинило потпунијим јесте то што су многи млади Светосавци пришли Светом Причешћу, а међу њима и кумови данашње славе који су се постом и молитвом спремили за данашње кумовање.

Кум овогодишње славе г-дин Александар Ненадић преломио је славски колач са будућим кумом, својим рођаком, вјероучитељем Драганом Пебићем.

Након Свете Литургије отац Ненад је бесједио о Светом Сави.

Послије бесједе хор Србчићи отпјевао је химну Светом Сави и пјесму Милешевка.

У наставку су услиједиле рецитације које су млади Светосавци, ученици ОШ "СУТЈЕСКА" - подручно одјељење у МЗ Модрича 5 припремили. Свим светосавцима подијељени су пакетићи.

На самом крају вјерници су прилазили да приме нафору, а испред храма услиједило је дружење уз богату трпезу коју су кумови Ненадићи припремили.

Протојереј Никола Горановић

СВЕТИ САВА ВЈЕРОНАУКА ГАРЕВАЦ