САВИНДАН У БРЧКОМ

Празничним вечерњим богослужењем са петохљебницом којим је началствовао протојереј-ставрофор Илија Филиповић, почела је свечана прослава Светог Саве у Брчком.

Благословом Његовог Преосвештенства епископа зворничко-тузланског г. Фотија, а у организацији Црквене општине Брчко и СПКД „Просвјета“ Брчко у Културном центру „Патријарх српски Павле“, 26.1.2024. године, одржана је Светосавска академија.

Све присутне госте поздравио је старјешина храма протојереј-ставрофор Жељко Матић, а надахнуту бесједу о Светом Сави говорио је јереј Бранислав Недић.

У културно-умјетничком програму наступио је Женски византијски хор „Света Анастасија“, Мушки византијски хор „Свети Роман Мелод“, пјесници Српског књижевног клуба, Етно група „Босиљак“,  рецитатори Милош Савић и протонамјесник Кристијан Ђокић, умјетници Драго Гарић хармоника и Јакша Перовић гитара.

На сам дан празника служена је Света литургија којом је началствовао протојереј-ставрофор Илија Филиповић уз саслужење протојерејâ-ставрофорâ: Славка Максимовића, Миодрага Тошића, Жељка Матића, Драгана Јездића и протођакона Жељка Секулића.

Са овогодишњом кумом Добринком Радовановић и са присутним школарцима пререзан је и славски колач. Кумство за наредну годину преузела је Милена Манојловић.

Свој велики допринос прослави првог српског архиепископа Светог Саве, дала су и наша драга дјеца својим рецитацијама, дјечији црквени хор са вјероучитељем Александром Стевановићем, а за свој труд и рад награђени су пакетићима.

Светосавске свечаности у Брчком биће завршене Светосавском приредбом коју су припремили ученици основних и средњих школа Брчко дистрикта, а приредба ће се одржати у Дому културе 28.1.1.2024. године у 18 часова.

СВЕТИ САВА ШКОЛСКА СЛАВА АКАДЕМИЈА ВЈЕРОНАУКА БРЧКО ХОР