ПРОСЛАВА СВЕТОГ САВЕ У МОДРИЧИ

Прослава Светог Саве, утемељивача наше Цркве, школе и државе, у Модричи је почела Светосавком академијом која је одржана у навечерје празника у Српском културном центру.

После отпојане химне, академију је својом надахнутом бесједом о Светом Сави отворио протонамјесник Ненад Јеремић, парох гаревачки.

Присутни су имали прилику и да чују ријечи пјесме „Иде нам Свети Сава“ коју је написао наш епископ зворничко-тузлански господин Фотије, а у наставку све присутне је одушевио сценски приказ „Небеске Литургије“ по тексту Светог Владике Николаја Велимировића. Било је и пјесме и игре, а све у духу светосавља, како и доликује једној оваквој прилици.

На дан празника свету Литургију су служили модрички пароси: протојереј Бранко Цвјетковић и протонамјесник Синиша Лазић, јереј Стефан Лазић, свештеник на пракси и парохијски ђакон Александар Стевановић.

Након заамвоне молитве освећени су славски дарови које су ове године припремили кумови Мирослав и Гордана Нарић из Модриче. Кумство за наредну годину преузела је Гордана Стијепић.

По завршеној Литургији дјеца свих узраста су рецитацијама и духовним пјесмама прославила име нашег дивног Светог Саве а као дар су добила светосавски пакетић.
У светосавском дому кумови су за све присутне приредили славски ручак.

Ђакон Александар Стевановић

СВЕТИ САВА ШКОЛСКА СЛАВА АКАДЕМИЈА ВЈЕРОНАУКА МОДРИЧА