ПРОСЛАВА СВЕТОГА САВЕ У ЛОПАРАМА

Благословом Његовог Преосвештенства епископа зворничко-тузланског г. Фотија, а у организацији Светосавске омладинске заједнице при храму у Лопарама и под покровитељством Црквене општине Лопаре и Општине Лопаре синоћ је одржана Светосавска академија у Центру за културу и информисање  у Лопарама.

Празник Светог Саве је прослављен у обије школе у Лопарама, основној и средњој, ломљењем славког колача и свечаним приредбама, а прослава је завршена свечаном Светосавском академијом.

Бесједу о значају светитеља Саве је говорио лопарски ђакон Жељко Јефтић, а цијели свечани програм су изнијели наши ученици из двије лопарске школе окупљени око светосавских вриједности.

Пјевало се и свирало, а најупечатљивији дио академије је било традиционално ломљење славског колача уз наше традиционалне здравице и читање славе.

Ускликнимо с љубављу Светитељу Сави!

ђакон Жељко Јефтић

Рецитација пјесме Епископа Фотија ''Иде нам Свети Сава''