ГОРЊИ ТЕСЛИЋ: СВЕТОСАВСКА СВЕЧАНОСТ (ВИДЕО)

Фото: Далибор Ковачевић
У недјељу 4. фебруара т.г. на Молитвишту светог Јована Богослова у Горњем Теслићу служена је Света Литургија.

Ово молитвиште благодаћу Божијом и добром вољом мјештана, окупља народ и оне најмлађе који су се сабрали како би Господу и Светоме Сави захвалили за све дарове које су добили.

Ријечи благодарења и љубави упутио је протојереј-ставрофор Чедо Готовац који је началствовао Светом Литургијом и позвао све да заједно са надлежним парохом протом Миладином наставе свједочити вјеру и изграђивати живу Цркву.

Након Свете Литургије, сабрани и окупљени око Светога Саве, а трудом вјероучитељице Стојанке Никчевић, одржана је Светосавска приредба уз пригодне пјесме и слова, о највећем вјероучитељу и просвјетитељу из српскога рода.

Дарове хљеба, жита и вина принео је Радивоје Милинковић са породицом, а за следећу годину се јавио Лазар Зорановић.

Овај радосни дан, сабрао је села Јасенову, Брезну, Љељуг, Горњи Теслић и Возник, те показао да је слога наш завјет са Богом остварен у личности Светога Саве, али и наслијеђе које остављамо нашим потомцима.

Ђакон Александар Митровић
Фото и видео: Далибор Ковачевић

СВЕТИ САВА ШКОЛСКА СЛАВА АКАДЕМИЈА ВЈЕРОНАУКА ТЕСЛИЋ ГОРЊИ ТЕСЛИЋ ТЕСЛИЋ ЈАСЕНОВА