ДЕРВЕНТА (НОВО НАСЕЉЕ) - МОЛЕБАН ЗА ПОЧЕТАК НОВЕ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ

У недељу 10.09.2023. г. у нашем храму је служена Света литургија. У храму се сабрао велики броја ђака који су на позив својих вјероучитаља дошли да се помоле за благословен почетак нове школске године.

Након заамвоне молитве служен је молебан и прочитана кољенопреклона молитва.

Вјероучитељи Сања и Славен Вуковић као и ђакон Драган Милојевић помигли су ђацима да се припреме за Свету литургију и у најбољем реду учествују у светим тајнама. Призор је био несвакидашњи и прави празник за очи и срце да се на једном мјесту удружи толико дјеце у молитви.

Испред храма је припремљено послужење за све присутне а ђаци су на благослов добили поклон прибор за школу.

Протојереј - ставрофор Далибор Ђекић је началствовао Светом литургијом и обратио се пригодном бесједом, те пожелио ђацима благословену  нову школску годину и поручио да слушају родитеље и наставнике.

ВЈЕРОНАУКА ПРИЗИВ СВЕТОГ ДУХА ДЕРВЕНТА ДЕРВЕНТА НОВО НАСЕЉЕ