ПРОСЛАВА СВЕТОГ САВЕ У ГЛАВИЧИЦАМА

У суботу 27.јануара 2024.г. Господње, када Српска православна црква прославља првог српског aрхиепископа и просвјетитеља Светога Саву , протојереј Раде Танацковић је служио Свету Литургију у Главичицама.

Дјеца различитих ураста, од првог  до деветог разреда рецитовали су и пјевали пјесме у част Светог Саве. Поједини ученици су рецитовали ауторске текстове и на тај начин увеличали  прославу овог празника, што  нам говори да дјеца осјећају важност свете лозе Немањића и Светог Саве као школске славе.

Свештеник Раде се потрудио као и претходних година да дјеца на дар добију пакетиће. Тим поводом је подијељено више од 100 пакетића.

На крају Свете Литургије преломљен је славски колач са кумовима. Ове године је кумовао господин Станко Михајловић са супругом Јањом из Главичица.

За празник су дјеца на школској секцији иконописа и калиграфије заједном са наставницом вјеронауке осликали икону Светог Саве и даровали школи.

На крају је свештеник Раде са директорицом, ученицима и запосленима у ОШ „Ћирило и Методије“ освештао и преломио славски колач.

вјероучитељица Зорана Вуковић

СВЕТИ САВА ШКОЛСКА СЛАВА ГЛАВИЧИЦЕ