ЕПИСКОП ФОТИЈЕ РАЗГОВАРАО СА ГРАДОНАЧЕЛНИКОМ БАЊА ЛУКЕ

Дана 05. априла 2024. Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио је у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини г. Драшка Станивуковића, градоначелника Бања Луке, са којим се задржао у срдачном разговору.

Преосвећени владика Фотије и градоначелник Станивуковић оцијенили су данас да постоји обострана жеља и воља за наставком успјешне сарадње Града Бања Лука и Епархије зворничко-тузланске.

Владика Фотије је г. Станивуковићу поклонио икону бијелог анђела Архангела Гаврила као знак сјећања на данашњи сусрет.
Састанку је присуствовао и г. Славиша Марковић, посланик у Народној скупштини Републике Српске.

***

Драшко Станивуковић рођен је 1993. године у Бањалуци. Завршио је Основну школу “Алекса Шантић”, а потом и бањалучку Гимназију.

Политичку каријеру започео је у својој 18. години.

На Локалним изборима 2020. године изабран је за градоначелника Бањалуке.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИЈЕМИ ГРАДОНАЧЕЛНИК БАЊА ЛУКА ДРАШКО СТАНИВУКОВИЋ СЛАВИША МАРКОВИЋ