ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОБИШАО РАДОВЕ У ПАРОХИЈИ ТОБУТСКОЈ И ПОСЈЕТИО МАНАСТИР НЕВСКИ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Његово Преосвештенство Епископ зворничко – тузлански Фотије посјетио је данас парохију тобутску и благословио наставак изградње храма у насељу Мезграја -Косе.

Радови прве етапе почели су убрзо након што је Епископ Фотије освештао земљу за храм посвећен Пресветој Тројици, у новембру 2021.

У разговору Епископу су предочени планови наставка изградње храма и остали пројекти који су у вези са животом локалне црквене заједнице.

Преосвећени владика је благословио будуће радове и дао неопходне савјете и упутства.

Надлежни свештеник прото Неђо Зарић захвалио се за благослов владике, а радове на храму данас су обишли и представници Црквене општине Тобут и мјештани.

Након Мезграје, Епископ Фотије је посјетио и Манастир светог Александра Невског у Угљевику.

Целивајући мошти светог и благоверног Кнеза које се однедавно налазе у храму, Преосвећени владика Фотије се кратко задржао у срдачном разговору са руском монахињом Филотејом, настојатељицом манастира.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ ТОБУТ МЕЗГРАЈА КОСЕ МАНАСТИР СВЕТОГ АЛЕКСАНДРА НЕВСКОГ