БРАТСКИ САСТАНАК СВЕШТЕНСТВА АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЈЕСНИШТВА ДЕРВЕНТСКОГ

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Фотија данас је одржан редован годишњи молитвено-радни састанак свештенства и свештеномонаштва Архијерејског намјесништва дервентског.

Ове године ово благословено сабрање одржано је у парохији осињској, у храму Светог великомученика Пантелејмона.

Сабрање је започело Светом Литургијом Пређеосвећених дарова, причешћем свештенства и вјерника.

Светом Литургијом началствовао је Архијерејски замјеник и Архијерејски намјесник дервентски протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић уз саслужење протојерејâ-ставрофорâ Цвијетина Митровића и Славољуба Тривића, те протођакона Перице Станојевића.

О значају поста, исповијести и покајања бесједио је јереј Дејан Кнежевић, парох дугопољски.

Свету тајну исповијести свештенства, по благослову Епископа Фотија, извршио је архимандрит Симеон, игуман Манастира Доња Бишња.

Након савршетка Свете Литургије започета је радна сједница свештенства Архијерејског намјесништва дервентског, којом је у име Епископа зворничко-тузланског Фотија, предсједавао Архијерејски намјесник дервентски протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић.

По исцрпљеном дневном реду и закључењу сједнице свештенство је, уз присутне супруге свештенослужитеља, приступило заједничкој трпези љубави коју је организовала Црквена општина у Осињи.

протонамјесник Илија Тривић
парох осињски