БРАТСКИ САСТАНАК СВЕШТЕНСТВА АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЈЕСНИШТВА БИЈЕЉИНСКОГ

По благослову Његовог Преосвештенства епископа зворничко-тузланског г. Фотија,  у петак треће недеље Свете Четрдесетнице, 5. априла,  служена је Света литургија Пређеосвећених дарова, након које је одржан редован годишњи састанак свештенства Архијерејског намјесништва бијељинског.

Ове године молитвено сабрање је одржано у храму Светих апостола Петра и Павла у Бијељини.

Евхаристијским сабрањем је началствао протојереј Ненад Ђурић, уз саслужење протонамјесника Александра Мирковића, јереја Младена Јовића и протођакона Бојана Чечара.

Парох роћевићки, протојереј-ставрофор Теодор Станишић, дугогодишњи духовник и исповједник свештенства из бијељинског намјесништва, је и овом приликом обавио Свету тајну исповијести свештеника.

Пригодном бесједом обратио се свештеник Младен Јовић говорећи о Великом посту као о путу на коме носимо свој крст, те да нам литургије на којима се причестимо дођу као оазе пуне благослова и одмора који нас окријепи да до краја издржимо пут који је нови почетак - свијетло Васкрсење Христово.

По завршетку богослужења услиједио је радни састанак којим је предсједавао надлежни Архијерејски намјесник протојереј-ставрофор Љубо Богдановић.

Након радног састанка сви су окријепили за трпезом љубави коју је припремио овогодишњи домаћин протонамјесник Миран Гавриловић, старјешина Петропавловског храма.

БРАТСКИ САСТАНАК АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЈЕСНИШТВО БИЈЕЉИНСКО БИЈЕЉИНА