С. СЛАТИНА: ОСВЕЋЕЊЕ ГЕНЕРАЛНО ОБНОВЉЕНЕ И ФРЕСКОПИСАНЕ КАПЕЛЕ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
У недељу XI по Педесетници, 20-ог августа т.г.  евхаристијским сабрањем у капели Светог пророка Илије на гробљу у Средњој Слатини началствовао је Првопастир богомспасаване Епархије зворничко-тузланске Г. Г. Фотије.

Преосвећеног епископа Фотија дочекао је парох слатински, протонамјесник Драган Павловић са вјерним народом.

Његовом Преосвештенству данас су саслуживали високопречасни протојереј Ненад Тојић, архијерејски намјесник модричко-градачачки; пречасни јереј Мирослав Драшко, парох новоградски и епархијски протођакон Немања Спасојевић.

У току свете архијерејске Литургије Преосвећени епископ Фотије обавио је чин освећења генерално обновљене и фрескописане капеле.

Кум обновљене и фрескописане капеле је проф. др Илија Ј. Џомбић родом из Средње Слатине, тренутно настањен у Бања Луци.

Заслужним појединцима за обнову и фрескописање капеле уручене су архијерејске похвалнице.

У знак захвалности за учињену канонску посјету и богослужење у поводу данашњег сабрања Епископу је уручен дар са домаћим производима мјештана Слатине, а фрескописац Марко Каштеровић поклонио је Икону Господа Исуса Христа.

Сабрању је молитвено био присутан и начелник општине Шамац г. Ђорђе Милићевић.

​Градња капеле, димензија 11х4 метра, трајала је периодично од 1972. до 2008. године када је освештана. Данашње освећење је након прве генералне обнове.

парох слатински, протонамјесник Драган Павловић

СЛАТИНА ОСВЕЋЕЊЕ НАЧЕЛНИК ЂОРЂЕ МИЛИЋЕВИЋ