ЕПИСКОП ФОТИЈЕ СА ВЈЕРНИМ НАРОДОМ ЗА ВРБИЦУ У ДОБОЈУ

Палме врлина принесимо, Христу Богу Који к нама долази,
Који је ради нас добровољно пострадао као човек,
да би свима својим Божанством бестрасност подарио.

(Посни триод)

Поштујући традицију и славећи име Божије, вјерни народ Добоја се окупио у свом светом храму на Лазареву суботу, а у сусрет празнику Цвијети, да на најељепши начин учећи дјецу своју вриједностима правим, прослави ове дане који нам полако најављују Васкрсење Христово.

Братство Саборног спомен храма у Добоју се потрудило да припреми довољно и врбе и звончића који су највећа радост малишана и сви заједно да дочекају свог надлежног Епископа Фотија који је служио празнично вечерње богослужење, а затим и освештао врбицу.

Спомен храм који је завидних димензија био је мали да прими све који су дошли вечерас на ово молитвено сабрање.

Након одслуженог вечерњег богослужења и освештаних гранчица врбе извршен је и литијски ход око светог храма.

У наставку је освећена и нова спомен чесма у порти храма која је дар велике породице Ђурковић, а као најистакнутијем члану породице, Епископ Фотије је уручио орден Краља Драгутина - Преподобног Теоктиста господину Бориславу Ђурковићу, док су архијерејске захвалнице добили господа Срето и Раденко Ђурковић.

ЛАЗАРЕВА СУБОТА ВРБИЦА ДОБОЈ ОРДЕН