Епископ Фотије: МИР У КУЋИ, ДУШИ И СРЦУ СРПСКОГ И СВИХ НАРОДА

Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је на Божић Свету архијерејску литургију у Саборној цркви у Бијељини и у бесједи пожелио да мир буде у кући, срцу и души српског народа и свих народа у свијету.

"Православни Срби треба да иду духовним путем вјере, мира и благослова Божијег, путем љубави према Богу и ближњима, према нашем страдалном Косову и Метохији гдје су и јуче млади људи пострадали, рањени, само зато што су носили бадњаке својим кућама", рекао је владика.

Владика каже да је то велика трагедија, али да је Божић већи од свега тога, као и љубав према свима, па и онима који чине овакве злочине.

"Заједно смо на овај велики празник са свим Србима широм свијета и препознајемо се по свесрпском и сванародом поздраву Мир Божији, Христос се роди", поручио је епископ зворничко-тузлански.

Он је упутио благослов свакој напаћеној души и свакој православној породици, уз жељу да осјете мир Божића у кући, души и срцу.

"Да будемо народ Божића како смо били кроз вијекове, то је наш пут крстоносни, пут Косова нашег и завјета, пут светосавски и православни и тим путем када смо ишли кроз историју увијек смо на крају излазили као побједници", поручио је владика Фотије и навео да је то духовни пут којим православни Срби треба да иду.

Владика је пожелио да благослав Божији буде на свим народим у свијету.

Текст: СРНА
Фото/Видео: Епархија зворничко-тузланска

РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ САБОРНА ЦРКВА БИЈЕЉИНА БИЈЕЉИНА ГРАДОНАЧЕЛНИК ЉУБИША ПЕТРОВИЋ