ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: НЕПРЕСТАНО СЕ МОЛИМО БОГУ ЗА НАПРЕДАК СРПСКОГ НАРОДА

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије поручио је данас, на празник Оци, да се непрестано треба молити Богу за напредак и добро српског мученичког народа од Косова, па све гдје живе православни Срби.

Епископ Фотије служио је данас Свету архијерејску литургију у манастиру Тавна и истакао да је вијековима уназад ова светиња чувала и очувала српски народ у православној вјери, култури, писмености, традицији, живопису, иконама и свему ономе што чини православље.

"Данас се слави празник Оци, а у нашој традицији се прати ко је наш предак, прадеда, чукундеда. Имамо своје претке и имамо своје обавезе према њима", подсјетио је владика Фотије.

Ученицима школе у Бањици епископ Фотије је након литургије уручио божићне пакетиће које је припремила мати Марта, игуманија ове свете обитељи.

Заједно са бројним вјерницима литургији је присуствовао начелник општине Угљевик Василије Перић који је истакао да су Оци, Метерице и Дјетињци породични празници који доприносе јачању породичних вриједности, саопштено је из општине Угљевик.

Светој архијерејској литургији, заједно са свештенством, саслуживао је и умировљени епископ Константин.

Текст: Младен Василић
Фото и видео: Епархија зворничко-тузланска

НЕДЕЉА СВЕТИХ ОТАЦА МАНАСТИР ТАВНА ЕПИСКОП КОНСТАНТИН ИГУМАНИЈА МАРТА НАЧЕЛНИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ