Епископ Фотије: СВАКИ ПУТ КАД ЧУЈЕМО ЗВОНО ТРЕБА ДА ПОМИСЛИМО НА СВОЈЕ СПАСЕЊЕ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
У суботу 06.08 у вечерњим часовима када наша света Црква прославља Успење свете Ане Његово Преосвештество Епископ зворничко-тузлански г. Фотије посјетио је село Ритешић.

Том приликом у храму Рођења светог Јована Крститеља владика је освештао иконостас и црквено звоно чији је дародавац Жарко Брестовац из Торонта.

Сваки пут кад чујемо црквено звоно треба да помислимо на Бога, на цркву и на спасење своје душе. Да размишљамо о своме спасењу као појединци али и као народ како би сви заједно ишли путем спасења, поручио је владика Фотије у својој бесједи.

Поред г. Брестовца владика је архијерејском граматом даривао и Миодрага Џабића за труд и помоћ око храма у Мајевцу.

Заједно са Преосвећеним Владиком саслуживали су протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић, архијерејски намјесник дервентски и јереј Никола Панић, као и протођакони Лазар Илић и Немања Спасојевић.

По завршетку Свете Литургије Епископ Фотије је одликовао мјесног пароха о. Николу Јањушића достојанством протонамесника поучивши га да настави са добром пастирском службом.

Прото Никола је даровао епископу Фотију крст и патерицу да му остане у сјећању ова канонска посјета парохији мајевичкој и да се још дуго моли за све њене парохијане.

​Да све богослужење буде торжествено побринули су се Србски православни појци.
Србски православни појци - Цвете мој

ОСВЕЋЕЊЕ ЧИН МАЈЕВАЦ