ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: БАДЊИ ДАН - ПРАЗНИК МИРА И ЗАЈЕДНИШТВА

Фото: Епархија зворничко-тузланска
БИЈЕЉИНА, 6. ЈАНУАРА /СРНА/ - Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије изразио је задовољство што се велики број људи окупио вечерас на градском тргу у Бијељини, гдје је освештан и наложен бадњак, и што заједнички прослављају Бадњи дан - празник мира, љубави и заједништва.

"Радујем се да сваке године долази све више људи на трг, који бих назвао трг мира - да се Богу молимо и да наше празнике чувамо онако како наша вјера проповиједа", рекао је епископ Фотије окупљенима.

Епископ је благословио вјерни народ и пожелио свако добро уз традиционални поздрав: "Мир Божији, Христос се роди - Ваистину се роди!".

Градоначелник Бијељине Љубиша Петровић поздравио је окупљене грађане и пожелио им срећно Бадње вече и сутрашњи Божић.

"Хвала вам што чувате традицију и што се окупљамо и саборујемо на градском тргу, под окриљем Цркве. Наставићемо да се међусобно уважавамо, поштујемо, те да празнике проводимо једни са другима", рекао је Петровић.

Епископ Фотије претходно је богослужио у градској Цркви Светог Ђорђа, одакле је кренула свечана литија до градског трга, гдје је наложен бадњак.

Владика Фотије нагласио је да је важно што су људи данас били на богослужењима, те их позвао да и ујутру присуствују божићним литургијама, да се причесте и учествују у празнику Христовог рођења.

Испред сједишта Епархије зворничког-тузланске одржан је пријем за дјецу уз народни обичај пијукања, којим се дјеци дарују слаткиши и ситни поклони.

БАДЊИ ДАН РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ ГРАДОНАЧЕЛНИК ЉУБИША ПЕТРОВИЋ БИЈЕЉИНА