ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: СРПСКИ ПУТ ЈЕ КРСТОВАСКРСНИ

Утврдио си земљу на темељима њеним, неће се поколебати до вијека.
(Пс 104, 5)

Наша Света црква данас прославља Преподобног Пимена Великог а ми смо имали част да у нашем Храму Христовог Васкрсења богослужи Његово Преосвештенство Епископ зворничко- тузлански господин Фотије.

На Светој архијерејској литургији саслуживали су свештеници: протојереј-ставрофор Мирко Николић, архијерејски намјесник добојски; протојереј-ставрофор Драган Пејчић, парох бијељински; протојереј Раде Танацковић и јереј Бранислав Пејчић; пароси станарски и епархијски ђакон Немања Спасојевић.

''Сила капитализма руши без милости све пред собом, али наравно тако неће бити у вечности. Сила земљска ће бити заустављена. Али оно што неће бити заустављено то су свети Божји људи. То је истина Цркве. То је Божја истина. То су вечни идеали. Чистота, доброта, милосрђа и других хришћанских врлина. У том крстоваскрсном косовском идеалу је живео српски народ кроз историју, '' рекао је у својој бесједи Епископ Фотије.

Епископ Фотије је након бесједе одликовао чином протонамјесника јереја Бранислава Пејчића.

Општина Станари данас обиљежава и Дан општине. Након Свете литургије коју је служио Владика Фотије и литије коју је предводио, освештан је темељ Светосавског парохијског дома.

Кум темеља Светосавског парохијског дома је начелник општине Станари Радојица Ћелић.

Потом је одржана свечана сједница Скупштине општине Станари, локалне заједнице оформљене прије седам година одлуком Народне скупштине Републике Српске и вољом становништва.

У присуству бројних гостију на свечаној сједници уручене су награде заслужним појединцима.

ОСВЕЋЕЊЕ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА СТАНАРИ РАДОЈИЦА ЋЕЛИЋ