УСКОРО ОСВЕЋЕЊЕ ЗЕМЉИШТА ЗА ИЗГРАДЊУ ХРАМА У МЕЗГРАЈИ - КОСА

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије најавио је данас да ће ускоро бити освјештано земљиште у угљевичкој мјесној заједници Мезграја-Косе, гдје ће бити изграђен храм Пресвете Тројице.

Епископ Фотије изразио је задовољство што ће храм бити грађен на овом мјесту, те истакао да ће приложник поклонити земљу за будући храм, а да су мјештани јединствени да саграде ову светињу.

"Ускоро ћемо поставити крст и освештати земљу, гдје ће кренути градња", рекао је владика Фотије током посјете мјесној заједници Мезграја-Косе са начелником општине Угљевик Василијем Перићем.

У разговору са мјештанима владика Фотије је нагласио да ће их будући храм сабирати и да ће бити мјесто окупљања људи овог краја.

Епископ Фотије је у селу Мезграја обишао и два језера која су настала за потребе експлоатације угља Рудника и термоелектране "Угљевик", те истакао да је то простор за туризам и излетиште за мјештане овог краја.

"Увјерен сам да начелник Перић има одличне идеје дa све ово укомпонује у одличну туристичку понуду", закључио је Владика.

Начелник Перић рекао је да ће локална управа подржати све иницијативе становништва, те подсјетио да су мјештани Мезграје изразили жељу да граде храм.

"Упознали смо владику Фотија са овим предивним предјелима у Мезграји, као и са туристичким потенцијалима овог дијела наше општине", додао је Перић.

Он је најавио да ће у наредном периоду бити урађени одређени пројекти из области туризма на овим дестинацијама, који ће бити на корист Угљевика и свих мјештана.

Перић је захвалио епископу Фотију јер је данас окупио бројне вјернике, мјештане овог краја, у молитви, љубави и саборности.

Текст и фото: Младен Василић

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ ТОБУТ МЕЗГРАЈА КОСЕ НАЧЕЛНИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ