ХРАМОВНА СЛАВА У Д. КОСТАЈНИЦИ И ОСВЕЋЕЊЕ ЖИВОПИСА И ТЕМЕЉА СВЕТОСАВСКОГ ДОМА

На дан светог великомученика Прокопија, окупио се велики број вјерника на светој архијерејској литургији, коју је служио Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије, уз саслужење архијерејског намјесника добојског, протојереја-ставрофора Мирка Николића, јереја Златка Загорца, пароха пољичко-костајничког и протођакона Богдана Стјепановића.

У истинској духовној радости, велики број вјерника приступио је светој тајни причешћа. У току свете литургије Епископ Фотије је надлежног пароха, протонамјесника Бранка Цвјетковића, одликовао чином протојереја. По заамовоној молитви обављено је освећење живописа и темеља светосавског дома.

Владика Фотије у празничној бесједи говорио је о животу светог Прокопија, његовом обраћању у хришћанство и мученичкој смрти.

Честитајући надлежном пароху одликовање, владика је одликовао и друге заслужне епархијским похвалницама: Управу Града Добој, господина Дарка Савића, господина Стојана Симића и госпођу Жељану Симић. За кума фрескописа изабран је градоначелник Добоја, господин Борис Јеринић, кум данашње славе Младен Филиповић проглашен је и кумом темеља светосавског дома.

По обављеном опходу око светог храма, обављен је и обред ломљења славског колача. Кумство за наредну годину преузели су костајничани Душко Паравац и Никола Милићевић.

Празнична атмосфера се потом пренијела у порту храма гдје је захваљујући куму Младену било припремљено послужење, док је за званице био уприличен ручак у сали светосавског дома код цркве у Српској Грапској.

Поздрављајући госте, надлежни парох се захвалио преосвећеном владици на одликовању, те му уручио икону светог Прокопија, дар Горана Пешића, сликара који фрескописао храм у Костајници.

Госте на свечаном ручку, као и појањем на светој литургији одушевили су Србски православни појци из Београда, па се у празничном и веселом расположењу дружење наставило у светосавској сали.

ХРАМОВНА СЛАВА СВЕТИ ПРОКОПИЈЕ ДОЊА КОСТАЈНИЦА СРПСКА ГРАПСКА ОСВЕЋЕЊЕ ЧИН