СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У МАНАСТИРУ ТАВНА

У четртак 21. новембра 2019, када се молитвено сјећамо Светог архистратига Михаила и осталих Сила небесних бестелесних, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије, служио је свету архијерејску Литургију у древној Немањићкој задужбини, манастиру Тавна, уз саслужење: умировљеног Епископа Константина (Ђокића), архимандрита Лазара (Кршића), духовника манастира Тавна, протојереја-ставрофора Милана Топића, протођакона Славољуба Милошевића и ђакона Младена Јовића.

Светој Литургији је присуствовао велики број вјерника које је Епископ Фотије у својој бесједи за трпезом љубави поздравио, као и игуманију Марту са њеним сестринством ријечима:

'
'Додатан је празник и благослов у свакој светој обитељи када неке од сестара у манастиру, поред својих молитава које свакодневно имају, имају и своје крсне славе које славе по наслеђу из своје породице. То је добро и благословено. То нас подсећа да треба да будемо у молитви за своје ближње, за своје сроднике по телу и духу. Да не заборављамо ни оне који су остали да живе у свету. Они су тамо остали, иду цркву и моле се Богу, а ми смо у манастиру, и трудимо се, и боримо се, и молимо се Богу прво за њих као наше ближње а онда и за читав свет
.''

БЕСЈЕДА ЕПИСКОПА ФОТИЈА ЗА ТРПЕЗОМ ЉУБАВИ

Светог архангела Михаила као крсну славу славе игуманија ове свете обитељи, Марта и сестра Ксенија, тако да је, након причешћа Светим Даровима, Владика са вјерним народом, игуманијом и сестринством преломио славски колач.

У знак захвалности и поштовања, игуманија Марта са сестринством је Епископу Фотију уручила икону Свете породице.

СВЕТИ АРХАНГЕЛ МИХАИЛО КРСНА СЛАВА МАНАСТИР ТАВНА ЕПИСКОП КОНСТАНТИН ИГУМАНИЈА МАРТА