ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО КРСТОВЕ НА СТАРОЈ ЦРКВИ У ДЕРВЕНТИ

На празник Светог мученика Талалеја, 2. јуна 2019, уприличено је освећење крстова на поново подигнутој Старој цркви у Дервенти.

Освећење крстова обавио је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије уз саслужење архимандрита Симеона, настојатеља манастира Доња Бишња и протојереја-ставрофора Радојице Ћетковића, архијерејског намјесника дервентског.

''Данас се удостојисмо да осветимо крстове за ову цркву, подигнуте у част Пресвете Богородице њених Благовести, који нас бране у вери нашој и утврђење су у нашој љубави и нади.

Крст је символ распећа али и символ победе и васкрсења, зато је у животу хришћанина све у знаку крста.

Данашњи модерни, европски, човек је сишао са крста и питање је да ли иде путем спасења''- рекао је Епископ Фотије у својој бесједи.

Крстове на храму приложио је господин Стојан Николић.