ДЕРВЕНТА: АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У НЕДЈЕЉУ КРСТОПОКЛОНУ

Главно оруђе које нам је потребно, на путу спасења и обожења, јесте Крст Христов. Исти онај који, поред тога што нас оснажује, даје нам наду да наша мука, наш подвиг и наше борбе нису узалуд него да нас воде ка Вакрсењу.

Фото: Никола Кулага
У недјељу Крстопоклону, 31.марта 2019. године, Преосвећени Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије служио је свету архијерејску Литургију у Саборном храму Успења Пресвете Богородице у Дервенти.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић, архијерејски намјесник дервентски, протојереји-ставрофори Јово Бановић и  Драган Каиновић, протонамјесник Илија Јовић, протођакон Славољуб Милошевић и ђакон Перица Станојевић.

Господ Исус Христос нам је показао пут спасења, а то је пут Крста. То је пут саможртвене љубави, када за непознате људе подносимо исту жртву као за своје ближње. Када им исто праштамо и исто их волимо онакве какви јесу. То је крст – рекао је Епископ Фотије у својој бесједи.

У току Свете Литургије Преосвећени Владика Фотије је рукопроизвео у часни чин протојереја, протонамјесника Илију Јовића, пароха друге парохије дервентске.

Након Литургије Владика Фотије обишао је извођење радова на обнављању у рату порушене Старе цркве у Дервенти, посвећене Благовестима Пресвете Богородице.