ПРЕОБРАЖЕЊЕ ГОСПОДЊЕ - КРСНА СЛАВА ГРАДА ДОБОЈА

​Епископ Фотије на свечаности поводом славе града Добоја Преображења Господњег указао је на значај српског јединства.

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Поводом крсне славе града Добоја–Преображења Господњег, свету архијерејску Литургију у Храму Светих апостола Петра и Павла, служио је Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије.

Његово Преосвештенство Епископ зворничко - тузлански г. Фотије поручио је данас вјерницима у Добоју да је потребно вратити идеал светости који је срушен у новијој историји света и замењен лажним идолима срама и блуда.

Такође, Епископ Фотије на свечаности поводом славе града Добоја Преображења Господњег указао је на значај српског јединства.

Преосвећени владика Фотије је, цијенећи несебичну љубав, безрезервну духовну и материјалну подршку, као и активно учешће у животу Цркве при Храму светих апостола Петра и Павла одликовао архијерејским похвалницима посланике у Представничком дому Парламентарне скупштине БиХ Обрена Петровића и Сању Вулић и друге заслужне грађане и институције.

Орденом светог краља Драгутина–преподобног Теоктиста, највишим признањем Епархије зворничко-тузланске, одликован је господин Војин Јовић из Добоја који је више деценија црквењак при овом храму.

Изражена је велика захвалност добојским посланицима на доприносу у развоју, напретку и реализацији многобројних пројеката, као и подршци за све будуће планове и активности које ће Добој учинити најперспективнијим градом у Републици Српској.

Владика Фотије је похвалио градоначелника Добоја Бориса Јеринића за којег је рекао да је добар домаћин са којим се реализују бројни пројекти за добробит вјерујућег народа.

Светој Литургији и свечаности ломљења славског колача присуствовали су министри унутрашњих послова Републике Српске Драган Лукач и привреде и предузетништва Вјекослав Петричевић, помоћник министра одбране у Савјету министара Мирко Околић,  посланици у Народној скупштини Српске са овог подручја, представници Полицијске управе Добој, начелници из других локалних заједница, као и гости из Србије.

У Добоју је данас владика Фотије освештао и нову спомен-собу погинулим борцима добојске регије.

У спомен-соби су имена и фотографије више од 1.800 бораца Војске Републике Српске, који су животе изгубили бранећи Добој.

Предсједник Скупштине Градске борачке организације Добој Петар Тубић навео је да је ријеч о објекту у власништву ове организације која баштини сјећање на погинуле саборце и њихове породице.

Градоначелник Добоја Борис Јеринић указао је на добру сарадњу са локалном Борачком организацијом, као и на значај политичког јединства за развој ове локалне заједнице, те навео да је средства за нове просторије Градске борачке организације обезбиједила Градска управа.

На крају су освештани славски дарови и преломљен славски колач са првим човеком Града Добоја.

За 19.00 часова предвиђен је концерт Етно-групе Ива који ће бити одржан у порти Цркве Светих апостола Петра и Павла.

Епископ Фотије синоћ је у Добоју присуствовао Академији поводом 140 година од оснивања Црквене општине Добој и прве српске школе у овом граду, а претходно је у добојском насељу Баре освештао крст и земљиште на којом ће се градити црква посвећена Часним веригама светог апостола Петра. Оно што је занимљиво јесте да тај празник као своју крсну славу прослављају епископ и градоначелник Добоја Борис Јеринић, који је одрастао у том насељу.

Фото и видео: Епархија зворничко-тузланска
​Текст: Агенције

ПРЕОБРАЖЕЊЕ ГОСПОДЊЕ ГРАДСКА СЛАВА ДОБОЈ ГРАДОНАЧЕЛНИК БОРИС ЈЕРИНИЋ ОБРЕН ПЕТРОВИЋ МИРКО ОКОЛИЋ ДРАГАН ЛУКАЧ МИНИСТАР