ХРАМОВНА СЛАВА И РУКОПОЛОЖЕЊЕ У ГОРЊОЈ СЛАТИНИ

На празник Светога Саве евхаристијским сабрањем у истоименом храму у Горњој Слатини началствовао је епископ зворничко- тузлански Г.Г. Фотије.

Преосвећеном епископу на евхаристијском сабрању у Христовој оданости и братској љубави саслуживали су протојереји- ставрофори Јово Лакић архијерејски намјесник модричко-градачачки, Милан Пајкановић умировљени свештеник, јереј Драган Павловић надлежни свештеник, протођакон Славољуб Милошевић и ђакон Милан Михајловић.

У току свете архијерејске Литургије преосвећени епископ Г.Г. Фотије рукоположио је достојног ђакона Милана Михајловића у свештенички чин.

После Свете архијерејске Литургије и благосиљања славских дарова уприличене су рецитације у част Светога Саве.

Његово преосвештенство епископ Г.Г. Фотије благосиљао је  и преломио славски хљеб са овогодишњим кумовима хаџи Јованом Илишковићем и Данилом Павловићем.

Надлежног свештеника јереја Драгана Павловића епископ зворничко-тузлански Г.Г. Фотије одликовао је чином протонамјесника за досадашњи труд у служби.

Надлежни свештеник је у знак захвалности за духовно старање и канонску посјету Његовом преосвештенству епископу Г.Г. Фотију уручио патерицу са посветом.

Све је било честито и достојанствено како и доликује празнику Светога Саве.

парох слатински
протонамјесник Драган Павловић